Malediwy

Malediwy

Fun Island Resort & Spa

Zobacz relację z Fun Island Resort & Spa, luksusowego kurortu, który mocno ucierpiał w wyniku tsunami z 2004 roku. Po latach został ponownie otwarty dla turystów – zobacz jak wyglądał teren hotelu podczas mojej wizyty i jak wygląda dzisiaj.

Read More

Malediwy

Czy warto lecieć na Malediwy?

Jestem przekonany, że wielu z Was marzy o wyprawie na Malediwy, żeby odkryć piękne archipelagi leżące na Oceanie Indyjskim. Czy to jednak naprawdę miejsce godne twojego czasu i pieniędzy?

Read More

Malediwy

Wycieczka na wyspę Maadhoo

Maadhoo to niewielka wyspa położona na Malediwach, w archipelagu składającym się z ponad 1000 wysp. Podróż z Maafushi na Maadhoo Picnic Island łodzią motorową trwała kilkanaście minut, z Male byłoby to ok. 45-50 minut; długość wyspy wynosi około 800 metrów. Zarezerwowałem wycieczkę z lunchem. Polegało to na tym, że...

Read More

Malediwy

Malediwy – przewodnik na wakacje

Malediwy to idealne miejsce dla osób szukających egzotycznego wypoczynku. Krystalicznie czyste wody i odosobnione plaże to raj dla miłośników słońca i plażowania. Archipelag ponad 13 000 wysp położonych na Oceanie Indyjskim oferuje turystom niezwykle relaksujące doświadczenie na wakacjach. Kiedy najlepiej jechać...

Read More

Malediwy

Malediwy – raj czy piekło Malediwczyków?

Malediwy zwykle kojarzą się z rajskimi wysepkami, luksusowymi kurortami, idealnie białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą w tysiącu odcieni błękitu. W końcu kto nie chciałby mieć kawałka raju, by uciec od zgiełku codzienności? Jednak pod tym idyllicznym obrazem kryje się inna prawda, o której wiele osób nie wie....

Read More

Malediwy

Maafushi

W czasie mojej podróży na Malediwy czyli w maju 2013 roku, Maafushi było mała, lokalną i niedrogą wysepką z łatwym transportem. Znajduje się stosunkowo blisko (ok. 25km) od stolicy Male w atolu Kaafu. Obecnie jest to chyba najbardziej popularna wyspa na Malediwach wśród backpakerskich turystów. Czy warto nocować na Maafushi?...

Read More

Malediwy

Na wyspie Fihalhohi

Czy kiedykolwiek marzyłeś o wyprawie na jedną z najbardziej egzotycznych plaż na świecie? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca i chciałbym zobaczyć rajskie domki na wodzie, to zapraszam Cię ze mną na wspólną wycieczkę na rajską wyspę Fihalhohi na Malediwach!

Odkryjemy malownicze domki na wodzie, zakosztujemy podwodnego kolorowego życia, snorkelując na rafie koralowej oraz zobaczymy idealnie biały piasek. Czy wystarczająco Cię zainteresowałem? Przekonaj się sam, czytając dalej!

Read More

Malediwy

Lot Emirates Warszawa-Male

Czy istnieje miejsce na świecie działające bardziej na wyobraźnię niż Malediwy? Przygotuj się na niezapomniane przygody i ruszaj ze mną w budżetową podróż na rajskie wyspy Malediwów.

Dziś opowiadam o etapie 0 czyli o locie z linią Emirates przez Dubaj. Dowiesz się jakie dania są serwowane na pokładzie samolotu oraz zobaczysz jak wyglądają Malediwy z okna samolotu.

Read More

Malediwy

W stolicy Malediwów Male

Chcesz odkryć zupełnie nowy i nietypowy świat? Dziś wybierzemy się do stolicy Malediwów Male, a potem promem na lokalną, niedrogą wysepkę Maafushi! Nie będzie więc stereotypowo o Malediwach czyli o drogich kurortach. Zobaczmy tę prawdziwą stronę Malediwów.

Read More
Close