Written by 17:13 Malediwy

Maafushi

Maafushi

W czasie mojej podróży na Malediwy czyli w maju 2013 roku, Maafushi było mała, lokalną i niedrogą wysepką z łatwym transportem. Znajduje się stosunkowo blisko (ok. 25km) od stolicy Male w atolu Kaafu. Obecnie jest to chyba najbardziej popularna wyspa na Malediwach wśród backpakerskich turystów.

Czy warto nocować na Maafushi?

Czy było warto? Zdecydowanie. Dzięki temu mogliśmy praktycznie codziennie odwiedzać inne rajskie wyspy takie jak np. Fihalhohi. za rozsądne pieniądze. Ceny wycieczek były wówczas o około połowę tańsze niż w luksusowych kurortach. Turystów było na tyle dużo, że ceny wycieczek jeszcze spadały.

Jeśli chodzi o restauracje na Maafushi to do wyboru mieliśmy co najmniej 5-10 miejsc. Podobnie jeśli chodzi o sklepy spożywcze czy te z pamiątkami. Nie mogło zabraknąć meczetu. Niestety pogoda nie była zbyt łaskawa w maju.

Minusy Maafushi

Z minusów Maafushi, tutejsze plaże prezentują się przeciętnie. Dodatkowo sama wyspa nie ma zbyt wielu atrakcji, ale to dotyczy całych Malediwów. W zasadzie możecie leżeć na plaży, robić zdjęcia, snorkellować (rafa na Maafushi jest bardzo zniszczona, ale można dostrzec kilka kolorowych ryb), wykupić kurs nurkowania lub poznawać lokalną kulturę oraz ludzi.

Widziałem aktualne zdjęcia wyspy i na Maafushi obecnie znajdują się wielopiętrowe hotele, a plaże zostały nieco oczyszczone. Pamiętajcie, że więcej turystów oznacza też więcej chętnych na jednodniowe wycieczki, a zatem niższe ceny za osobę.

Transport na wyspę Maafushi

Jeśli chcesz dotrzeć na wyspę Maafushi, masz do wyboru dwa środki transportu publiczny prom lub prywatny speedboat.

Najpierw z lotniska, położonego na wyspie Hulhule musimy dostać się do stolicy Malediwów. Bilet na prom kosztuje około 1$, a cała podróż trwa około 10 minut. Po dopłynięciu musimy przemieścić się do innej przystani Maafushi Terminal (Jetty 1). Możemy zamówić taksówkę za 2-3$ lub przejść się piechotą.

Publiczny prom z Male odpływa każdego dnia o 15:00 oraz dodatkowo o 10:00 w wtorek, czwartek i niedzielę. Przystanek promu jest położony w Villingili Ferry Terminal, a bilet kosztuje 53 MVR. W drogę powrotną do Male prom odpływa o 12:15.

Jeśli twoim priorytetem jest szybkość podróży, możesz skorzystać z transportu speedboat’em bezpośrednio z lotniska na wyspę Maafushi. Speedboat odpływa 4 razy dziennie (9:15; 13:30; 19:00; 22:00) – aby rezerwować miejsce potrzebna jest rezerwacja, której możesz dokonać poprzez swój hotel na Maafushi za 25 USD od osoby. Rozkład promu lotnisko Male-Maafushi sprawdzić m.in. na https://icomtours.com/.

Plaże na Maafushi

Na Maafushi są co najmniej dwie plaże – lokalna i dla turystów tzw. bikini beach, położone po przeciwległych stronach wyspy. Możecie zerknąć jak to wyglądało w 2013 roku. Obecnie przy plaży dla turystów znajdują się duże, wielokondygnacyjne hotele wakacyjne.

Druga publiczna plaża dedykowana jest mieszkańcom, ale każdy może z niej korzystać. Pamiętajcie jednak o uszanowaniu lokalnych zwyczajów.

Jeśli uznałeś ten artykuł za wartościowy, podziel się nim z przyjaciółmi!

Postaw nam kawę!

To dla mnie największa radość, że korzystasz z moich postów i rekomendacji do planowania swoich wymarzonych podróży! Jeśli moje treści i porady pomogą Ci w osiągnięciu Twoich wakacyjnych celów, będzie mi miło, jeśli okażesz wdzięczność kupując mi energetyzującą filiżankę kawy. Inwestuję dziesiątki godzin w doskonalenie każdego postu, który może pomóc innym uzyskać jak najwięcej z ich podróży, a trochę kofeiny zawsze pomaga! :)

Close