Written by 15:48 Malediwy

Fun Island Resort & Spa

Zobacz relację z Fun Island Resort & Spa, luksusowego kurortu, który mocno ucierpiał w wyniku tsunami z 2004 roku. Po latach został ponownie otwarty dla turystów – zobacz jak wyglądał teren hotelu podczas mojej wizyty i jak wygląda dzisiaj.

Fun Island Resort & Spa

Pora na kolejną magiczną wyprawę. Tym razem wybierzemy się do Fun Island Resort & Spa – luksusowego hotelu na malediwskiej wyspie Bodufinolhu, która bardzo ucierpiała w wyniku tsunami w 2004 r.. Ośrodek został co prawda ponownie otwarty w 2010 r. jednak z pewnością nie wyglądał on wciąż tak samo jak przed katastrofa. Z tego powodu znalazłem tylko jedną osobę chętną, która zechciała dołączyć do mojej wyprawy.

Na jednym z forum znalazłem opis kurortu Fun Island Resort and Spa, który mnie autentycznie zauroczył. Brzmiał on mniej więcej tak: Nie ma tu nic, co dodawałoby najmniejszego uroku temu miejscu. Personel jest przyjazny i uważny, ale nie jest w stanie zrekompensować fatalnego stanu tych obiektów. Jeśli chodzi o ich restaurację bufetową – jest ona zaledwie przeciętna z bardzo ograniczonym wyborem. Serio. To nie ironia. Zamknąłem oczy i wyobraziłem sobie historię Robinsona Cruzoe.

Pogoda na Malediwach

Mała dygresja odnośnie pogody na Malediwach. Co ciekawe podczas mojego pobytu na początku maja czasem było tak, że z powodu sztormu nie było możliwości wynajęcia łodzi motorowej. Pogoda najbardziej wpływa na nurkowanie, bo morze musi być spokojne, żeby widoczność pod wodą była dobra. Tym samym nie mogliśmy dowolnie wypływać na wycieczki. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu wczasów na Malediwach. Po szczegółowe informacje zapraszam do przewodnika o Malediwach, gdzie znajdziesz też informacje o pogodzie.

Było raczej słonecznie i ciepło, chociaż tutaj w trakcie pobytu na Fun Island momentalnie zerwał się wiatr, a niebo pokryły burzowe chmury.

Lokalizacja wyspy Bodufinolhu

Wyspa Bodufinolhu to oszałamiająco piękna i pogodna oaza, która leży w atolu South Male Atol (południowy atol Male), w Republice Malediwów. Znajduje się ona zaledwie 37 kilometrów od lotniska w Male, stolicy kraju w sąsiedztwie wyspy Maadhoo. Dzięki nieskazitelnie białym plażom i czystej, błękitnej wodzie jest idealnym miejscem na wakacje dla nowożeńców, miłośników plaży i miłośników przyrody.

Fun Island Resort & Spa

Resort Fun Island został tragicznie uszkodzony przez tsunami w 2004 roku, pozostawiając go zamkniętym przez prawie 6 lat, aż do ponownego otwarcia w 2010 roku. Pomimo minimalnych inwestycji w renowację i prac podjętych w celu stworzenia obszarów mieszkalnych dla pracowników po jednej stronie wyspy, kompleks podczas mojej wizyty nadal wygląda bardzo skromnie.

Cena wycieczki do Fun Island Resort

Na koszt wycieczki składa się koszt paliwa do łodzi motorowej oraz koszt wejścia na teren ośrodka. Wyspa Bodufinolhu leży nieznacznie dalej od Maafushi od wspomnianej przy okazji poprzedniego tripa, wyspy Maadhoo. Jednak z uwagi na tylko jedną osobę chętną koszty wyprawy wyniosły około 50$ / osoba + bilet wstępu na teren hotelu w wysokości 30$ / osoba.

Wrażenia i opine z pobytu w Fun Island Resort and Spa

Każda wycieczka wiąże się z unikalnymi wspomnieniami. Na Fihalhohi byłem oczarowany rafą koralową, na Maadhoo odpocząłem i zakumplowałem się z gościem z Krakowa, na Fun Island odnalazłem to czego szukam w podróżach – autentyczność.

Na wyspie byłem w tym czasie jedynym turystą, nie licząc chłopaka, z którym przypłynęliśmy wspólnie. Zrobiłem sobie spacer po całej wyspie (m.in. spotkałem małe rekiny zaraz przy brzegu), trochę posnorkellowałem, porobiłem zdjęcia. Nie pamiętam czy coś braliśmy w restauracji. To było w 2013 roku, więc winien jestem Wam informacje jak wyspa i kurort wygląda w 2023 roku.

Rafa koralowa na Bodufinolhu

Rafa koralowa wokół Bodufinolhu jest w pełni satysfakcjonująca. W moim prywatnym rankingu tych w okolicy wysp zajęła drugie miejsce, po Fihalhohi. Na trzecim miejscu ląduje Maadhoo.

Oczywiście snorkelling nigdy nie zastąpi nurkowania, które polecam. Ja miałem za sobą minimalne doświadczenie czyli 1 kurs nurkowania, ale nie było ono konieczne. Nurkowaliśmy w kilku miejscach, m.in. na początku w pobliżu romantycznej, malutkiej wysepki, na której nie ma nic poza piaskiem. Na tę wyspę, której nazwy chyba sobie nie przypomnę, były również dostępne wycieczki.

Fun Island Resort & Spa obecnie

Wyspa i sam resort obiecuje mnóstwo wspaniałych wrażeń, jedne z najlepszych malediwskich potraw i napojów, a także mnóstwo zajęć, z których każdy może skorzystać. Nieważne, czy chodzi o uprawianie sportów wodnych, takich jak snorkeling, nurkowanie czy windsurfing, czy o zwykłe zanurzenie się w wodzie i podziwianie tętniącego życiem życia morskiego, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych, którzy chcą pozostać na lądzie, istnieje wiele zajęć grupowych i indywidualnych, takich jak siatkówka plażowa, tenis stołowy i bilard.

W nocy wyspa Bodufinolhu ożywa dzięki muzyce na żywo (raz w tygodniu) i karaoke w głównym barze. Restauracja Farivalhu, znajdująca się na wyspie oferuje szereg pysznych dań lokalnych i międzynarodowych w formie bufetu. Dla osób lubiących relaks i odprężenie, znajdujące się na wyspie spa oferuje luksusowe zabiegi, takie jak masaże, zabiegi na twarz i okłady na ciało.

Krótko mówiąc, Fun Island Resort & Spa obiecuje swoim gościom niezapomniane wrażenia z wakacji, pełne zabawy, relaksu i przygód. Co ciekawe na stronie właścicieli zniknęła opcja wyboru wyspy Fun Island wśród dostępnych kurortów. Natomiast ośrodek jest dostępny przez biura podróży.

Jeśli uznałeś ten artykuł za wartościowy, podziel się nim z przyjaciółmi!

Postaw nam kawę!

To dla mnie największa radość, że korzystasz z moich postów i rekomendacji do planowania swoich wymarzonych podróży! Jeśli moje treści i porady pomogą Ci w osiągnięciu Twoich wakacyjnych celów, będzie mi miło, jeśli okażesz wdzięczność kupując mi energetyzującą filiżankę kawy. Inwestuję dziesiątki godzin w doskonalenie każdego postu, który może pomóc innym uzyskać jak najwięcej z ich podróży, a trochę kofeiny zawsze pomaga! :)

Close