Written by 17:36 Malediwy

Wycieczka na wyspę Maadhoo

Wyspa Maadhoo

Maadhoo to niewielka wyspa położona na Malediwach, w archipelagu składającym się z ponad 1000 wysp. Podróż z Maafushi na Maadhoo Picnic Island łodzią motorową trwała kilkanaście minut, z Male byłoby to ok. 45-50 minut; długość wyspy wynosi około 800 metrów. Zarezerwowałem wycieczkę z lunchem. Polegało to na tym, że chłopaki z Maafushi wzięli ze sobą rybę, lodówkę z napojami i na wyspie rozpalili grilla.

W zasięgu wzroku z plaży znajdował się wrak statku. Ponieważ nie jestem fanem długiego leżenia podpłynęliśmy z współtowarzyszami podróży do niego. Z brzegu wydaje się, że okręt znajduje się blisko, co jest złudzeniem. Naprawdę jest o wiele dalej. Widać go na jednym ze zdjęć, ale mieliśmy płetwy, maski i rurki.

Co zabawne płynąc pod wodą zupełnie traci się orientację. Każdemu wydawało się, że płynie wprost na pozostałości statku. Przy wynurzeniu najczęściej okazywało się, że każdy płynął w losową i sobie tylko znaną stronę 😉

Po długim czasie dopłynęliśmy do statku, który okazał się kupą złomu. Dokonaliśmy też wejścia na statek. Musieliśmy jeszcze zdążyć wrócić na lunch. Ale tu motywacja zdziałała cuda. Byliśmy w samą porę, aby załapać się na gorącą, grillowaną rybę z zimną colą.

Na miejscu można podziwiać bujną roślinność i piękne turkusowe wody, a także zrelaksować się na pięknych plażach lub spróbować snorkelingu. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach Maadhoo w czasie mojego pobytu była względnie dziką oazą. Na fotkach zobaczycie co prawda jakieś domki, jednak z całą pewnością nie był to luksusowy kurort.

OZEN Life Maadhoo

To zmieniło się 15 lipca 2016 roku, kiedy powstał OZEN by Atmosphere. OZEN Life Maadhoo to prestiżowy kompleks hotelowy zaprojektowany szczególnie dla podróżujących pragnących luksusowych doznań. Powstał w 2016 roku i oferuje 90 pokoi.

Rozciągający się na świetlistej turkusowej lagunie, OZEN LIFE MAADHOO oferuje gościom luksusowy i komfortowy pobyt, z 95 willami zaprojektowanymi tak, aby zapewnić płynną fuzję nowoczesnego designu, natury i żywiołowości. Goście mogą też wybierać spośród 49 willi położonych na wodzie. Na terenie kompleksu znajduje się m.in. podwodna restauracja czy bar przy basenie.

Mapa Maadhoo

Na pewno wyspa nie wygląda jak w 2013 roku, kiedy miałem przyjemność ją odwiedzić. Wyciągnąłem dla was aktualną mapę tego miejsca.

Mapa kurortu Ozen Life na Maadhoo

Zdjęcia z wycieczki na Maadhoo

Podsumowanie Maadhoo

Porównując zdjęcia sprzed 10 lat z obecnymi dopiero człowiek zdaje sobie sprawę jak szybko płynie czas i jak zmieniają się miejsca. Aż trudno uwierzyć, że to ta sama wyspa. Możliwe, że obecnie nie ma możliwości jednodniowej wyprawy na Maadhoo, jednak nie wiem czy w obecnym kształcie wyspa dawałaby mi tyle funu co kiedyś.

Pamiętam, że roślinność na Maadhoo zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Wyspa granicząca z Maadhoo, którą widać na jednym ze zdjęć jest obecnie połączona i wchodzi w skład całego kompleksu.

Chociaż nigdy nie ciągnęło mnie do luksusowych miejsc, to z drugiej strony szanuję też tych, którzy je kochają. Ja lubię autentyczność i życie przeciętnych ludzi, które trudniej znaleźć w luksusowym resorcie.

Zobacz też informacje praktyczne o Malediwach w naszym poradniku!

Jeśli uznałeś ten artykuł za wartościowy, podziel się nim z przyjaciółmi!

Postaw nam kawę!

To dla mnie największa radość, że korzystasz z moich postów i rekomendacji do planowania swoich wymarzonych podróży! Jeśli moje treści i porady pomogą Ci w osiągnięciu Twoich wakacyjnych celów, będzie mi miło, jeśli okażesz wdzięczność kupując mi energetyzującą filiżankę kawy. Inwestuję dziesiątki godzin w doskonalenie każdego postu, który może pomóc innym uzyskać jak najwięcej z ich podróży, a trochę kofeiny zawsze pomaga! :)

Close